Quantcast
Channel: Extra Płońsk
Viewing all 1035 articles
Browse latest View live

Kredyt dla ROLNIKÓW


ZAPROSZENIE: Debata społeczna w Raciążu.

$
0
0

 Zapraszamy mieszkańców powiatu płońskiego, a w szczególności mieszkańców miasta i gminy Raciąż  na debatę społeczną, która odbędzie się w najbliższą środę, 14 czerwca w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godz. 12:00.

Tegoroczny cykl debat społecznych odbywa się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ!”. W czasie spotkania rozmawiać będziemy na temat lokalnych zagrożeń i problemów społeczeństwa oraz sposobach zapobiegania im. Przedstawiciele Policji przedstawią zebranym nowe  form komunikacji pomiędzy Policją, a obywatelami jakimi jest Krajowa Mapa Zagrożeń i aplikacja „Moja Komenda”. Przybliżymy również mieszkańcom powiatu płońskiego zadania i rolę dzielnicowego oraz założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”. 

mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska

debata spoeczna raciaz

Artykuł ZAPROSZENIE: Debata społeczna w Raciążu. pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Młodzież z Kijowa z wizytą w nowomiejskim Zespole Szkół

$
0
0
W Zespole Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście w dniach 4-10 czerwca już po raz drugi odbywa się wizyta uczniów i nauczycieli  144 LO z Kijowa.
Podczas tygodnia spędzonego w Polsce młodzież polska i ukraińska odbyła m.in. spotkanie w Kucharach, odwiedziła Bank Spółdzielczy w Nowym Mieście, spędziła popołudnie w duchu kultury polsko-ukraińskiej, zwiedzała Toruń.
Ponadto goście z UA uczestniczyli w obchodach Dnia Rodziny na terenie nowomiejskiej szkoły. Zrealizowano  ogólnopolski antynikotynowy program profilaktyczny ,,Sąd nad papierosem”, młodzież odwiedziła Urząd Gminy w Nowym Mieście, a także wzięła udział w konferencji dla nauczycieli języka rosyjskiego prowadzonego przez edukatorki z Ukrainy.
Koordynatorem międzynarodowego projektu edukacyjnego dla uczniów gimnazjum i liceum jest Anna Wyrwich, nauczyciel języka rosyjskiego, wicedyrektor ZS w Nowym Mieście.
RED

Artykuł Młodzież z Kijowa z wizytą w nowomiejskim Zespole Szkół pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Małgorzata Glinka przeprowadziła trening dla dzieci i młodzieży

$
0
0

Małgorzata Glinka – jedna z najlepszych polskich siatkarek, podwójna mistrzyni Europy wczoraj, 8 czerwca odwiedziła Płońsk. Trening ze słynną „Maggie” płońska młodzież zapewne zapamięta na długo.

Nasze miasto znalazło się  na trasie adresowanego do dzieci  i młodzieży cyklu „Włącz aktywność z Małgorzatą Glinką”. Siatkarka przeprowadziła trening siatkarski dla płońskich amatorów tego sportu.

W programie zaplanowano również spotkanie z psychologiem i dietetykiem, którzy przekazali płońszczanom wiele ciekawych porad i wskazówek.
Celem realizowanego przez siatkarkę projektu jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego sposobu odżywiania. A także pokazanie, jak  ważny dla prawidłowego rozwoju i dobrej kondycji jest ruch.
W spotkaniu uczestniczyli trenerzy i zawodnicy Płońskiego Towarzystwa Siatkówki oraz uczniowie z obu płońskich szkół podstawowych.

RED/ fot. UM PŁOŃSK

Artykuł Małgorzata Glinka przeprowadziła trening dla dzieci i młodzieży pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Raciąż: Nielegalna kontrabanda w szafkach kuchennych 58-latka…

$
0
0

Policjanci z Płońska zabezpieczyli  blisko 14 kg „lewego” tytoniu i ponad 4 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany w tej sprawie 58-latek z handlu kontrabandą uczynił dodatkowe źródło dochodu. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Płońscy „kryminalni”  przy udziale policjantów z Komisariatu Policji w Raciążu ustalili, że jeden z  mieszkańców Raciąża – 58-latek,  może posiadać  duże ilości nielegalnych papierosów i nimi handlować. Ich przypuszczenia potwierdziły się w czasie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny. W kuchennych szafkach funkcjonariusze znaleźli  papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Pakowane były one w foliowe torebki z zapięciem strunowym oraz kartonowe pudełka.  Zabezpieczonych zostało w  sumie 4188 sztuk papierosów.  W pomieszczeniu gospodarczym policjanci ujawnili dodatkowo ponad 14 kg worek krajanki tytoniowej. Straty na szkodę skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatków wyliczone zostały na około 14 tys. zł.

58-latek niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sprawa zostanie przekazana do finansowych organów ścigania.

Info KPP Płońsk

 

 

 

Artykuł Raciąż: Nielegalna kontrabanda w szafkach kuchennych 58-latka… pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Mazowieckie Dni Rolnictwa – DZIEŃ I – FOTORELACJA

$
0
0

Artykuł Mazowieckie Dni Rolnictwa – DZIEŃ I – FOTORELACJA pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

UWAGA: Poszukiwany listem gończym Daniel Ksybek

$
0
0

Komenda Powiatowa Policji w Płońsku na podstawie  listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku poszukuje  28-letniego Daniela Ksybek mieszkańca gm. Dzierzążnia. Mężczyzna podejrzewany jest o  przestępstwa z art. 280§1 KK w zb. z art 189§1 KK w zb. z art. 158§1kk w zb. z art. 191§1 kk w zw. z art. 11§2kk tj. o rozbój, udział w pobiciu, pozbawienie człowieka wolności i  zmuszenie do określonego zachowania.

Zwracamy się z prośbą do osób posiadających informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt z Komendą Powiatowa Policji w Płońsku  tel. (023) 662 15 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami telefonów 997 lub 112.
Jednocześnie informujemy, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.
Bez względu na miejsce i sposób zgłoszenia posiadanej informacji Policja gwarantuje pełną anonimowość!

INFO KPP PŁOŃSK

Artykuł UWAGA: Poszukiwany listem gończym Daniel Ksybek pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Nowe Przybojewo: Policjanci wyciągnęli 55-latka z bagna…

$
0
0

Dwójka policjantów pełniących patrol w niedzielę,11 czerwca około godz. 19.00 wraz  z jednym z  mieszkańców skutecznie udzielili pomocy 55 – letniemu mieszkańcowi gminy Czerwińsk nad Wisłą.

Wracając z innej interwencji, w miejscowości Nowe Przybojewo w gm. Czerwińsk nad Wisłą, policjanci zauważyli idącego poboczem mężczyznę, który w pewnym momencie zachwiał się i wpadł w przydrożne krzaki. Mężczyzna zsunął się z przydrożnej skarpy o wysokości około 2,5 metra i po pas zanurzył się w bagnie.

Mężczyzna nie mógł wydostać się z niego o własnych siłach. Akcję zauważył przejeżdżający kierowca, który zatrzymał się i udzielił im pomocy. Cała trójka, trzymając się za pasy i ręce wyciągnęła topielca na pobocze. Okazało się, że mężczyźnie nic się nie stało i nie potrzebuje on pomocy medycznej. 55-latek został odwieziony do domu.

 

INFO ZA KPP PŁOŃSK

Artykuł Nowe Przybojewo: Policjanci wyciągnęli 55-latka z bagna… pochodzi z serwisu Extra Płońsk.


Wystawa fotografii Zbigniewa Kaniaka –„Rutki nocą…”

$
0
0

Zbigniew Kaniak- płońszczanin, robi zdjęcia od wczesnej młodości i traktuje tę dziedzinę jako jedną z głównych swoich pasji. W piątek, 9 czerwca w holu wystawienniczym w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbył się wernisaż wystawy jego fotografii.

Autor, jak sam mówi głównie zajmuje się fotografią rodzinną i reportażową, ale od czasu do czasu udaję się w plener.

– Ponad dwie godziny chodziłem z aparatem i statywem dookoła Rutek, a resztę nocy spędziłem przy komputerze. Zdjęcia te początkowo oglądała tylko rodzina i znajomi na Facebooku – mówił autor prac podczas wernisażu. Prezentowane zdjęcia powstały w lipcu 2015 roku, jednej z nocy, gdy warunki atmosferyczne, czyli bezchmurne niebo, sprzyjały do wyjścia w plener.

Zdjęcia jak, wskazuje tytuł wystawy, przedstawiają teren płońskiego akwenu „Rutki” oraz jego otoczenia. Zdjęcia oddają grę świateł – lamp ulicznych, księżyca, poświaty miasta, które odbijając się w tafli wody pozwoliły uzyskać efekt kreacji urokliwych zakątków w nocnej szacie.

Fotografie uzupełniono cytatami, fragmentami poezji płońszczanina Igora Kantorowskiego.

Wystawę można oglądać do 17 lipca.

Sylwia Sobótka

Fot. Sylwia Sobótka

_DSC0002

Artykuł Wystawa fotografii Zbigniewa Kaniaka – „Rutki nocą…” pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Rozmowa z Ewą Koperską – wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku

$
0
0

„Czas spędzony w szkole to najpiękniejszy okres w moim życiu…”

Zbliżający się jubileusz 100 – lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku zainspirował nasz tygodnik do publikacji cyklu rozmów z nauczycielami i absolwentami szkoły. Każdy z nich wspomina placówkę z wielkim sentymentem. W tym tygodniu o szkole opowiada nam jej wicedyrektor Ewa Koperska.

Extra Płońsk: I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku systematycznie się rozwija. Obserwuje Pani ten proces od 25-lat jako nauczyciel, a wcześniej jako absolwent szkoły. Jak z perspektywy czasu oceniłaby Pani zmiany zachodzące w płońskim liceum?

Ewa Koperska: Okres dwudziestu pięciu lat to czas, w którym zachodzą zmiany pokoleniowe. Gospodarz naszej placówki, dyrektor Ryszard Buczyński zawsze dbał o to, aby szkołę udoskonalać. Dzięki przychylności władz Starostwa Powiatowego udało się rozbudować szkołę, zmodernizować, pobudować piękną, pełnowymiarową halę sportową i wyposażyć pracownie przedmiotowe w sprzęt najnowszej generacji. Dzięki temu, nam nauczycielom i uczniom pracuje się lepiej. Kiedy ja byłam uczennicą, nie było w moim liceum tak dobrych warunków do nauki. Do szkoły uczęszczały dziewczyny, które bały się nawet pomyśleć o wytuszowanych rzęsach, wypudrowanych policzkach czy nawet pomalowanych paznokciach. Chłopcy ukradkiem brali za rękę swoją sympatię. Wszyscy i wszystko było skromniejsze, nie znaczy gorsze.

Extra Płońsk: Kolejne pytanie kierujemy do Pani jako do absolwentki I LO. Czy nauka w liceum miała decydujące znaczenie w wyborze przyszłego zawodu?

Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku i jestem z tego dumna. W moim domu rodzinnym często mówiono o tym, że z przedwojennym gimnazjum na Płockiej związany był mój pradziadek Szczepan Sawicki, który był posłem dwóch kadencji na Sejm Rzeczypospolitej. Absolwentką naszego liceum jest też moja ciotka, za której przykładem chciałam zostać nauczycielką. Nie wiedziałam tylko jakiego przedmiotu będę uczyć. Dzięki temu, że w liceum mogłam uczyć się języka obcego w klasie z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego, znalazłam swoje powołanie i postanowiłam podjąć studia filologiczne. Nie było łatwo, z różnych powodów uczyć się wtedy języków. Nie miałam do dyspozycji internetu, kolorowych książek, ale jak widać „chcieć znaczy móc”. Powtarzam to zawsze swoim uczniom.

Extra Płońsk: Czy po tylu latach pracy nadal czerpie Pani radość z nauczania?

Ewa Koperska: Zawsze bardzo lubiłam i lubię uczyć. Radość z nauczania jest ogromna, kiedy współpraca z grupą układa się dobrze. Jak to należy rozumieć? Ja jestem do swoich zajęć zawsze solidnie przygotowana i uczciwie pracuję. Tego samego wymagam od uczniów. W tym miejscu zaczynają się czasami problemy, które musimy wspólnie pokonać. Współczesny młody człowiek uważa często, że języka obcego można nauczyć się błyskawicznie, ponieważ w jego świecie wirtualnym wszystko funkcjonuje bardzo szybko. Moje zadanie polega na tym, żeby pokazać uczniom, że nie jest to tak proste, jak otwieranie aplikacji w komputerze i że tylko dzięki solidnej, ciężkiej pracy można w tej dziedzinie osiągnąć sukces.

Extra Płońsk: Co ceni Pani w uczniach płońskiego „ogólniaka”?

Ewa Koperska: Uwielbiam młodzież, która ma różne zainteresowania i znajduje czas na naukę i na realizację swoich pasji. Cenię uczniów, którzy mają konkretne plany i wytrwale dążą do celu, który sobie wcześniej określili. Cenię także ich kulturę osobistą, o którą zadbali rodzice. Potrafią dobrze zachować się w różnych sytuacjach, zarówno do swoich nauczycieli, jak i kolegów. Nasi uczniowie są bardzo ambitni i potrafią również zmieniać swoją szkołę. Mają mnóstwo ciekawych pomysłów, które zgłaszają dyrekcji, a my robimy wszystko, aby mogli poczuć się docenieni. Z takimi młodymi ludźmi, których charakteryzuje elastyczność i chęć podejmowania różnorakich wyzwań, można się efektywnie uczyć, dobrze się bawić i organizować różne szkolne imprezy, które rozwijają, uczą tolerancji i otwartości na drugiego człowieka.

Extra Płońsk: Zbliżający się jubileusz jest okazją do wspomnień… Mogłaby się Pani podzielić z nami kilkoma z nich?

Ewa Koperska: Już w szkole podstawowej marzyłam o tym, żeby zostać uczennicą liceum na Płockiej. Kiedy zdałam egzaminy wstępne i odczytałam swoje nazwisko na liście przyjętych do klasy matematyczno-fizycznej byłam bardzo szczęśliwa. Chciałam jak najszybciej dotrzeć do domu, aby powiedzieć o tym mamie. Nie było wtedy telefonów komórkowych i rodzice musieli czekać czasami długo na informację od dzieci. Czułam się w swojej klasie dobrze, lubiłam się uczyć i miło wspominam prawie wszystkich nauczycieli, którzy mnie uczyli. Żyłam beztrosko, miałam przyjaciół i przeżywałam pierwsze uczucia. Czas spędzony w murach tej szkoły to najpiękniejszy okres w moim życiu.

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

Artykuł Rozmowa z Ewą Koperską – wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Mazowieckie Dni Rolnictwa – Dzień II

$
0
0

Artykuł Mazowieckie Dni Rolnictwa – Dzień II pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Mazowieckie Dni Rolnictwa 2017. Tłumy na targach rolniczych!

$
0
0

Już po raz osiemnasty Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku wspólnie z partnerami zorganizował Mazowieckie Dni Rolnictwa i Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Za nami 2 dni największych targów rolniczych w regionie. Śmiało można powiedzieć, że w tym roku padł rekord liczby zwiedzających. Poświętne odwiedziło szacunkowo ponad 60 tysięcy osób! Dopisała również pogoda.

Ponad 400 wystawców z całej Polski prezentowało swoje produkty i usługi. Obejrzeliśmy nowoczesne maszyny rolnicze, ciągniki, samochody osobowe, wyposażenie gospodarstw. Rolnicy prezentowali trzodę chlewną, bydło mleczne i klacze. Przedstawiciele firm z branży rolniczej zachęcali do sprawdzenia ich oferty pasz, odżywek, artykułów do gospodarstw rolnych. Ale oprócz stoisk typowo rolniczych spotkać można było punkty gastronomiczne oferujące nalewki, miody, sery, wędliny, owoce, warzywa. Nie zabrakło wystawców z rękodziełem, roślinami ozdobnymi, dodatkami do domu, biżuterią itp.

Oficjalne otwarcie

Targi czynne były już od godzin porannych. Pierwsi zwiedzający byli na miejscu już po godzinie 9.00. Jednak oficjalna część spotkań odbywała się w południe, gdy Poświętne przeżywało już prawdziwe oblężenie.

Na scenie kilka słów do zebranych przekazali goście – przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, Sejmu i Senatu RP, władze MODR w Warszawie, władze miasta i powiatu płońskiego. Targi oficjalnie zainaugurowali Dyrektor MODR w Warszawie – Sławomir Piotrowski oraz Dyrektor Oddziału Poświętne Jarosław Grabowski.

Jestem dumny, że możemy Państwa gościć na naszej kolejnej imprezie. Mazowieckie Dni Rolnictwa to dla nas święto – podsumowanie całorocznego dorobku pracy doradców, rolników, wystawców, mieszkańców obszarów wiejskich. Dziękuję pracownikom, gościom za współpracę i obecność. Szanując pracę poprzednich pokoleń staramy się, by ta impreza cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem, była świętem całej rolniczej społeczności. To XVIII Dni Rolnictwa, jednak historia Poświętnego sięga niemal 95 lat doradztwa rolniczego w tym miejscu, tradycja spotkań rolniczych jest kontynuowana. – mówił Jarosław Grabowski – gospodarz obiektu, dyrektor MODR Odział Poświętne w Płońsku.

Mazowieckie Dni Rolnictwa wzorem lat ubiegłych pobłogosławił ks. Zbigniew Sajewski.

Rozstrzygnięcie konkursów

Mazowieckie Dni Rolnictwa i Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych to okazja do przeprowadzenia konkursów dla rolników, docenienie ich pracy, nowatorstwa, zaangażowania.

W konkursie na najciekawsze stoisko XVIII Mazowieckich Dni Rolnictwa w kategorii wystawa I miejsce zdobyła firma De Heus Sp.z o.o. z Łęczycy (stoisko M26) . Ekspert w żywieniu zwierząt i lider w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych i biznesowych na polskim rynku paszowym. Wyróżnienie w kategorii kiermasz zdobyła Pracownia Ceramiki Artystycznej „Ceramika IRMINA” z Góry Kalwarii. Pracownia wytwarza ceramikę ozdobną i użytkową m.in. kwiaty, filiżanki, figurki, ozdobne butelki.

Konkurs HIT Targowy w tym roku z otrzymał ciągnik rolniczy URSUS C-3110 produkowany przez URSUS S.A z Lublina za wyrób polski dostępny w przystępnej cenie. Ta sama firma została nagrodzona Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za reaktywowanie i rozwój produkcji polskich maszyn rolniczych.

W VII Turnieju Ekologicznym, który składał się 3 etapów wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Drużyna „Woźniak” z miejscowości Niedzbórz, II miejsce – Drużyna „Klimkowski” z miejscowości Humięcino-Andrychy, III miejsce – Drużyna „Ruda Grażyna” z miejscowości Skrzeszew

XI Mazowiecka Wystawa Klaczy Hodowlanych Komisja Sędziowska dokonała następującej oceny: KLACZE RASY ZIMNOKRWISTEJ – 1 miejsce – Champion –klacz GERBERA, właściciel Piotr Morawski, Nasielsk; KLACZE RASY ŚLĄSKIEJ – 1 miejsce – Champion –klacz LIRETTA, właściciel Szpaderski Marek, Zakręt; KLACZE RAS SZLACHETNYCH – 1 miejsce – Champion –klacz PANAMA, właściciel Dybka Antonii, Łochów; KLACZE RASY HUCULSKIEJ – 1 miejsce – Champion –klacz CZAPLA, właściciel Giżyński Jakub, Sadkowo; KLACZE RASY KONIK POLSKI – 1 miejsce – Champion –klacz GRECJA MP, właściciel Szpot Maciej, Warszawa

 

Championem wystawy została klacz Gerbera, której właścicielem jest Piotr Morawski z Nasielska. Nagrodę za najbardziej stylowy zaprzęg otrzymali Michał Walendziak i Piotr Florczyński.

 

Sylwia Sobótka

Fot. Sylwia Sobótka

Artykuł Mazowieckie Dni Rolnictwa 2017. Tłumy na targach rolniczych! pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Niemal 7 tysięcy złotych zebrano na leczenie Wiktorii!

$
0
0

6926,98 złotych – tyle dokładnie zebrano pieniędzy na leczenie Wiktorii na II Biegu Królewskim! Społeczność Królewa i gminy Joniec pokazała, że stoi murem za dziewczynką! 176 osób pobiegło dla tej małej bohaterki.

10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Królewie odbył się II Bieg Królewski. W tym roku bieg miał specjalny charakter, ponieważ był on dedykowany Weronice –  6-letniej uczennicy królewskiej szkoły, u której w lutym zdiagnozowano cukrzycę typu 1.

Zorganizowana kwesta ma zasilić subkonto dziewczynki, prowadzone przez Fundację dla dzieci z cukrzycą.

Impreza rozpoczęła się od koncertu zespołu After Shock z Sochocina. Bieg podzielono na kilka kategorii biegowych.  Największym zainteresowaniem cieszył się bieg na obcasach. W trakcie imprezy prowadzona była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Można było skosztować grochówki z kuchni polowej, pajdy chleba ze smalcem i ciast. Dla najmłodszych największą  atrakcją była fotobudka i szaleństwo na dmuchanej zjeżdżalni. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Królewo dała próbkę swoich umiejętności gasząc płonącą stertę słomy. Na koniec odbyła się zabawa taneczna.

Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w organizację Ii Biegu Królewskiego. To dzięki wam konto Weroniki powiększy się o 6926,98zł! Nasza gmina jest malutka, ale widać, że serca mamy ogromne! – mówią pracownicy Urzędu Gminy w Jońcu.

Wyniki biegów:

Kategoria Maluch

  1. Radosław Rolewski
  2. Filip Oracki
  3. Radek Keński

Kategoria Klasy I-III

  1. Daniel Rolewski
  2. Maciej Hojda
  3. Piotr Ludwiszewski

Kategoria Klasy IV-VI

  1. Piotr Czerniakowski
  2. Kacper Piotrowski
  3. Julian Ozimkiewicz

Kategoria Gimnazjum

  1. Jakub Antosik
  2. Daniel Kowalczyk
  3. Paweł Matyjaszek

Kategoria 2000m

  1. Marcin Kłoszewski
  2. Andrzej Melnychuk
  3. Ewelina Krzemińska

Kategoria 4000m

  1. Marcin Tomczak
  2. Zbigniew Szpakiewicz
  3. Krzysztof Skrzypczyński

Kategoria Nordic Walking

  1. Sławomir Szczygieł
  2. Ola Tobolska
  3. Olaf Sadowski

Kategoria Bieg na obcasach

  1. Maciej Kowalski
  2. Marta Antosik
  3. Kinga Hojda

 

 

Artykuł Niemal 7 tysięcy złotych zebrano na leczenie Wiktorii! pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Dyrektorzy miejskich przedszkoli i szkoły zostają na stanowiskach

$
0
0

7 czerwca przeprowadzono postępowania konkursowe na stanowiska dyrektorów miejskich przedszkoli i szkoły podstawowej. Jak poinformował rzecznik prasowy ratusza, żadnych zmian w kierownictwie placówek nie będzie. Obecni dyrektorzy objęli funkcję na kolejne 5 lat. Kolejne konkursy będą przeprowadzone w 2022 roku.

Jak podaje ratusz  w wyniku postępowania konkursowego na stanowiska dyrektora wyłoniono następujących kandydatów:

– Przedszkole nr 1, ul. Kolejowa – Alina Paczkowska,

– Przedszkole nr 2, ul. Zacisze – Elżbieta Gołębiewska,

– Przedszkole nr 3, ul. Wolności – Justyna Liberek,

– Przedszkole nr 5, ul. Wieczorków – Aldona Górecka,

– Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Płocka – Teodozja Gorlewska.

RED

Artykuł Dyrektorzy miejskich przedszkoli i szkoły zostają na stanowiskach pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Walczmy o Martynę!

$
0
0

Historię 13- letniej Martynki z Płońska już doskonale znacie. Jak wiecie, do najbliższej środy, 21 czerwca musimy zdobyć lek, który jest ostatnią szansą na pokonanie raka. Jeśli nie uda się doprowadzić do przeszczepu szpiku, Martynka umrze. Pieniądze nie mogą być barierą, której tej dziecko nie zdoła pokonać!

– Dostałem jasną informację – do najbliższej środy muszę zdobyć lek, który jest ostatnią szansą na pokonanie raka mojej córeczki. Jeśli nie uda się doprowadzić do przeszczepu szpiku, moja Martynka umrze. Jestem ojcem, a moje dziecko umiera na białaczkę i w tej chwili nie mam już czasu, ani wstydu. Muszę zdążyć, dlatego błagam o pomoc, jak tylko umiem. Kocham Martynkę nad życie i zrobię wszystko, by ją ratować. Pomóżcie mi, proszę. – pisze tata Martynki na stronie Fundacji SiePomaga.


BLINATUMOMAB – lekarstwo, które w najbliższą środę musi znaleźć się w klinice, jest niewyobrażalnie drogie, ale nie tak drogie, jak życie Martynki. Na tej stronie: https://www.siepomaga.pl/martynakulig 
możecie wpłacić dla niej darowiznę.

Zielony pasek z zebraną kwotą systematycznie, ale powoli się powiększa. Dorzuć coś od siebie. Wystarczy kilka lub kilkanaście złotych. W takich momentach siła jest w grupie. My już się dorzuciliśmy, ty też zajrzyj na swoje konto bankowe, dołóż kilka złotych do leku Martyny.

RED

19179205_1249717341817019_823117740_o

Artykuł Walczmy o Martynę! pochodzi z serwisu Extra Płońsk.


Nowa parafia pod wezwaniem św. Ojca Pio w Płońsku!

$
0
0

Biskup płocki Piotr Libera erygował nową parafię rzymskokatolicką  pw. św. Ojca Pio w Płońsku. Proboszczem parafii został ks. Mgr Tomasz Markowicz. Informację o tym odczytano podczas wszystkich Mszy św. w dwóch płońskich parafiach oraz  parafii pw. św. Urbana w Baboszewie podczas uroczystości Bożego Ciała. Parafia prawnie funkcjonuje od 16 czerwca 2017 roku.

Trzecia płońska parafia stała się faktem. Oficjalnie poznaliśmy już teren jej obejmowania, proboszcza oraz miejsce, gdzie powstanie nowa świątynia.

Parafię włączono do dekanatu płońskiego. Powstała z podziału parafii: św. Michała Archanioła w Płońsku, św. M. Kolbego w Płońsku, oraz św. Urbana w Baboszewie.

16 czerwca to szczególna data – 15 rocznica kanonizacji św. Pio z Pietrelciny – włoskiego kapucyna, stygmatyka, świętego kościoła katolickiego.

Obszar nowej parafii

Informacje na temat tego jakie tereny obejmie nowa parafia można odnaleźć w dekrecie biskupa Piotra Libery:

  • Z parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, w obszarze miasta Płońsk:

– ulicę Płocką od ronda przy wjeździe do Płońska z trasy bydgoskiej nr 10 – do torów, wraz z wszystkimi bocznymi ulicami z lewej (osiedle Płocka II) i prawej strony. Po prawej stronie ul. Płockiej do nowej parafii należeć będą ul. Szczęśliwa i Piaskowa i dzielnica przemysłowa do trasy nr 10, ul. Mazowiecka, Henry’ego Forda I i ul. Przemysłowa. Ul. Skarżyńska
z przyległymi ulicami pozostaje w obszarze par. pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, a granicę wyznacza ul. Przemysłowa i fragment ul. Wyszogrodzkiej do trasy nr 10; następnie granica nowej parafii biec będzie torami na północ, do rzeki Płonki; z obszaru parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku wyłącza się Szkołę Podstawową nr 3 w Płońsku, przyłączając ją do nowej parafii;

  • Z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, w obszarze miasta Płońsk:

– za rzeką Płonką, do nowej parafii należeć będzie fragment ul. M. Kopernika, jej lewa strona patrząc w kierunku kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, tzn. wszystkie bloki i domy jednorodzinne  (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku);

– dalej w obszar nowej parafii zostaje włączona ul. Wieczorków, jej lewa strona od skrzyżowania z ul. Kopernika do torów z wszystkimi ulicami bocznymi, tzn. wszystkie bloki i domy jednorodzinne;

– do nowej parafii włączone zostają również następujące ulice: Zachodnia, Wiosenna, Letnia i Wesoła – wszystkie domy jednorodzinne z wymienionych ulic z wyłączeniem bloków. Granicę nowej parafii w tym miejscu wyznacza ul. Młodzieżowa. Następnie do parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku przyłączony zostaje również fragment ul. Młodzieżowej, patrząc od centrum Płońska w kierunku Baboszewa – lewa strona, od ul. Letniej do torów;

– do nowej parafii włączony zostaje również fragment prawej strony ul. Wieczorków, domy od nr 46 włącznie i dalej do torów;

– za torami do nowej parafii zostają włączone wszystkie ulice przyległe do ul. Wieczorków, całe osiedle Sadyba (wszystkie ulice) i Polanka (wszystkie numery), do granicy miasta;

– dalej na północ, za torami w kierunku Baboszewa: wszystkie ulice w obrębie terytorium miasta Płońsk (osiedle Zatorze);

  • Wioski: część Ćwiklina należąca do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku, Ilino, Ilinko, Kluczewo (zarówno część należąca do parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, jak i część należąca do parafii pw. św. Maksymiliana w Płońsku), Szerominek, Szeromin;
  • Wioska Arcelin z parafii pw. św. Urbana w Baboszewie.

Tymczasowe funkcjonowanie parafii

Jak czytamy w dekrecie, przed nową parafią stoi zadanie wybudowania kościoła parafialnego oraz budynków parafialnych.  Parafia  św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku podarowała nowej parafii na własność działkę pod budowę świątyni. Jest to teren na pograniczu Płońska oraz Szerominka przy ul. Wieczorków.

Trwa budowa tymczasowej kaplicy, która zostanie postawiona wspólnym wysiłkiem finansowym dwóch płońskich parafii. Służyć będzie jako tymczasowe miejsce sprawowania kultu  i centrum życia duchowego nowej parafii. Parafia otoczy troską leżący na jej terenie cmentarz komunalny w Płońsku.

Odpust parafialny biskup ustanowił na dzień liturgicznego wspomnienia św. Pio z Pietrelciny – 23 września, z możliwością przeniesienia go na najbliższą niedzielę.

Sylwia Sobótka

Fot. wrocław.kapucyni.pl

 

Artykuł Nowa parafia pod wezwaniem św. Ojca Pio w Płońsku! pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Martyna na czas otrzyma lek! Pieniądze zebrano!

$
0
0

Cała Polska otworzyła serca na potrzebę 13-letniej Martynki z Płońska, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Czas na zebranie pieniędzy był do 21 czerwca. Już 15 czerwca na koncie fundacji pojawiła się pełna kwota! To fenomenalna reakcja Polaków. Wystarczy nie tylko na lek, który Martynka musi przyjąć przed przeszczepem, ale również na dalsze leczenie.

14 czerwca rozpoczęła się zbiórka na stronie internetowej Fundacji SiePomaga. Oznaczona adnotacją PILNE! Zielony pasek stanu zbioru pieniędzy zapełnił się tak szybko, jak nikt się tego nie spodziewał. Rodzina zdążyła już wcześniej innymi kanałami zebrać część kwoty, toteż w trakcie zbiórki kwotę zmniejszono o niemal połowę. W piątek, 16 czerwca na stronie SiePomaga stan zbiórki stanowił 115% potrzebnej kwoty – 387 890,48 złotych.

Rodzice Martynki już nie muszą się bać. Dzięki podjętemu działaniu, informacji w mediach ogólnopolskich – Martyna i jej rodzina otrzymała wsparcie finansowe i duchowe od wielu Polaków!

Dzięki Wam jej tata może już skupić się tylko na swojej ukochanej córeczce. To niesamowite, jakie cuda dzieją się, kiedy o jedno życie walczą setki ludzi. 21 czerwca, dzięki Wam rozpoczyna się ostateczne starcie z białaczką. Kiedy się zakończy? Nie wiadomo, dlatego z uwagi na ogromne zainteresowanie pomocą dla Martynki i licznymi prośbami zostawiamy, przez pewien czas zbiórkę otwartą. Wszystkie zgromadzone pieniądze będą do wykorzystania na dalsze leczenie i powrót do zdrowia Martynki. Wspaniałe dzieła dokonują się na naszych oczach. Jesteście wielcy. Dziękujemy! – czytamy na stronie fundacji wiadomość od rodziców Martynki.

Martynko, teraz pozostaje Ci już tylko wrócić do zdrowia i pokazać jak okazane wsparcie przekułaś w sukces w walce z białaczką!

Sylwia Sobótka

Fot. Źródło strona internetowa SiePomaga.pl

 

 

Artykuł Martyna na czas otrzyma lek! Pieniądze zebrano! pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Ulica imienia ks. Jerzego Popiełuszki zamiast ZWM?

$
0
0

W piątkowy poranek, 16 czerwca radni powiatu i miasta z ramienia PiS – Artur Czapliński i Marcin Kośmider spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej zorganizowanej przy ul ZWM. Radni przedstawili list otwarty na temat inicjatywy zmiany nazwy wspomnianej ulicy na Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko. List złożyli w siedzibie Urzędu Miejskiego w Płońsku.

Według ustawy tzw. dekomunizacyjnej z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej nazwy ulic, które nawiązują do komunizmu w całej Polsce mają być zmienione. W Płońsku od 17 maja pracuje 22-osobowy zespół powołany w tym celu przez Urząd Miejski w Płońsku. Zespół do końca lipca ma przedstawić propozycje nowego nazewnictwa dla 8 ulic: Gen. Zygmunta Berlinga, 40-Lecia PRL, Janka Krasickiego, 19 Stycznia, Bronisławy, Bronisława i Władysława Wieczorków, Gen. Aleksandra Zawadzkiego, Związku Walki Młodych oraz Adolfa Warskiego.

List otwarty

List otwarty, pod którym podpisało się około 40 osób – przedstawicieli Sejmu, Senatu, władz powiatu płońskiego, nauczyciele, duchowni, radni, działacze Solidarności – przeczytał Radny Powiatu Płońskiego Artur Czapliński.

Ten list powstał z inicjatywy Płońszczan, oczekujących od władz miasta zmiany nazwy ulicy Związku Walki Młodych i nadanie jej imienia Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko. – mówił Artur Czapliński. – Obecna ulica ZWM jest jedną z reprezentacyjnych ulic Płońska. Z tego powodu postać tak wybitnej Osoby jako patrona ulicy będzie godna i honorowa. Jednocześnie uważamy, że nadanie imienia Księdza Popiełuszki – męczeńskiej ofiary reżimu komunistycznego, w zamian za patronat totalitarnej  organizacji komunistycznej ZWM – będzie miało również wymiar historyczny, moralny oraz symboliczny. Błogosławiony Jerzy Popiełuszko był patronem Solidarności i patronem ludzi pracy.  Jest autorytetem i legendą dla kilku pokoleń Polaków, w tym Płońszczan i mieszkańców powiatu płońskiego.(…)

konferencja zwm 017

Po konferencji prasowej pismo zostało złożone do Urzędu Miejskiego na ręce Iwony Kmieć, która zastępowała Sekretarz Miasta Krystynę Marszał- Jankowską.

Sylwia Sobótka

Fot. Sylwia Sobótka

 

Artykuł Ulica imienia ks. Jerzego Popiełuszki zamiast ZWM? pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Laureat i finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

$
0
0

W roku szkolnym 2016/2017 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku Krystian Piotrowski i Łukasz Wierzbicki odnieśli sukces w XLI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Krystian, uczęszczający do klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa, brał udział w olimpiadzie po raz drugi. W ubiegłym roku szkolnym dotarł do eliminacji centralnych zajmując 12 miejsce. Natomiast w tegorocznej edycji osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji i przyniósł tytuł laureata.

Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki (klasa III technikum mechanizacji rolnictwa) zajął 27 miejsce, uzyskując tytuł finalisty. Dzięki temu został on zwolniony z etapu pisemnego egzaminu z kwalifikacji zawodzie, co jest jednoznaczne z uzyskaniem wyniku egzaminu 100%.

Zmagania obu olimpijczyków na szczeblu ogólnopolskim poprzedził udział  w olimpiadzie na szczeblu szkolnym oraz okręgowym. Eliminacje okręgowe odbyły się w kwietniu na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Krystian zajął w nich I, zaś Łukasz III miejsce, w związku z czym obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego. Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady odbył się w dniach 2-3.06.br. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach ( województwo lubelskie). Zarówno Krystian, jak i Łukasz startowali z bloku – mechanizacja rolnictwa.

Lokaty przez nich osiągnięte dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płońsku. Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – Zbigniewa Pawlaka  który od wielu lat z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa. Nauczyciel – pasjonat rokrocznie przygotowuje uczniów do udziału  w olimpiadach nie tylko podczas lekcji ale przede wszystkim w ramach zajęć dodatkowych. Zaangażowanie pana Pawlaka od lat owocuje sukcesami uczniów Zespołu Szkół  Nr 1 w Płońsku.

Materiał przygotowany przez ZS Nr 1

Artykuł Laureat i finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Nietrzeźwi uczestnicy kolizji…

$
0
0

W środę,14 czerwca późnym wieczorem policjanci z płońskiej drogówki zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Koziminy Stare, gdzie doszło do  zderzenia skutera z rowerem.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący skuterem 23-latek z gm. Płońsk, jadąc z pasażerką, w kierunku trasy nr 50,w czasie wymijania dwóch rowerzystów zjechał na lewą stronę stronę jezdni. Skuter uderzył w rower na którym jechał 41-letni mieszkaniec gm. Płońsk, a następnie wywrócił się. 23-latek oraz pasażerka skutera zostali przewiezieni do szpitala na badania. W czasie sprawdzania stanu trzeźwości uczestników zdarzenia przez funkcjonariuszy, okazało się  wszyscy trzej kierujący są nietrzeźwi. Kierowca skutera miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, a rowerzysta w którego uderzył niewiele mniej  – 1,8 promila. Drugi z rowerzystów okazał się być trzeźwiejszy  – 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca skutera jak i rowerzyści odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Płońscy policjanci wyjaśniają również dokładne okoliczności. zaistniałego zdarzenia.

INFO KPP PŁOŃSK

Artykuł Nietrzeźwi uczestnicy kolizji… pochodzi z serwisu Extra Płońsk.

Viewing all 1035 articles
Browse latest View live